14. BRALNI MARATON NA OSNOVNI ŠOLI LENART

V petek, 16. septembra 2022, smo bralno leto na naši šoli tradicionalno začeli z bralnim maratonom. V lanskem letu smo ga v okrnjeni obliki izvajali po razredih, letos pa spet v šolski knjižnici.

Učenci so od 1. do 5. šolske ure prihajali v knjižnico, prebrali kratek odlomek iz svoje izbrane knjige in prisluhnili branju sošolca, sosošolca, učiteljice. Nekateri so branje nadaljevali v razredu, tretješolci so prišli v ponedeljek, 19. septembra. Tako sem na seznam zapisala kar 144 bralcev. Vsi so bili nagrajeni, 14 izžrebanih je prejelo knjigo, starejši bralci bralne kazalke, mlajši kazalke za v razred.

V ponedeljek, 19. septembra, so vsi prvošolci v dar prejeli knjigo Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, s katero je vse slovenske prvošolce obdarilo Društvo Bralna značka Slovenije.

In še vabilo: z branjem smo začeli, nadaljujmo pa vse leto, saj bomo le tako bogatejši za vse dogodivščine, skrivnosti, lepe misli …, ki so skrite v knjigah.

Karolina Divjak

Pokukajte še v fotografske utrinke našega maratona.