RAZPIS TEKMOVANJA V ZNANJU SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE – ŠOLSKO LETO 2020/21

Dragi bralci!

Leti 2020 in 2021 sta za Slovenijo pomembni obletnici (plebiscit, samostojnost). Zato se bodo letošnji bralci srečali z besedili, ki so povezana z domovino (domoljubjem) in s tradicijo.

Krovna tema Tekmovanja v znanju materinščine za Cankarjevo priznanje je Slovenija – vse najboljše.

Izbor knjig za letošnje tekmovanje:

1. razred: Leopold Suhodolčan: Piko dinozaver

2., 3. razred:Desa Muck: Anica in grozovitež

4., 5. razred: Sebastijan Pregelj: Deček Brin na domačem kolišču (1. del), ( Zbirka: Zgodbe s konca kamene dobe)

6., 7. razred: Igor Karlovšek: Pobeg

8., 9. razred: Mate Dolenc: Kako dolg je čas

Dodatna literatura in priporočila za pripravo na tekmovanje bodo objavljena na spletnih straneh Zavoda Republike Slovenije za šolstvo www.zrss.si/Cankarjevo tekmovanje.

Za 8. in 9. razrede se tekmovanje nadaljuje na območni in na državni ravni.

Datumi tekmovanja

Šolsko tekmovanje:   17. 11. 2020 (4.-9. razreda); 8. 4. 2021 (1.-3. razreda)

Območno tekmovanje:  14. 1. 2021

Državno tekmovanje:  13. 3. 2021

Učenci 1.-5. razreda se na tekmovanje prijavijo pri svojih razrednikih. Učenci 6.-9. razreda pa pri gospe učiteljici Leonidi Rokavec.

Želimo vam veliko bralnih užitkov!

Leonida Rokavec