Spoštovani starši/ skrbniki!

Z letošnjim šolskim letom vstopajo v veljavo nove prehranske smernice za vzgojno izobraževalne zavode. Na naši šoli se že dlje časa trudimo, da pripravljamo zdrave in okusne obroke, prav tako dajemo veliko pozornosti kvalitetnim živilom v procesu priprave. Prehrana je za naše otroke zelo pomembna in naša dolžnost je, da jih vzgajamo in izobražujemo tudi na tem področju. Še bolj pomembno pa je, da to ozavestite tudi vi in nam pri tem pomagate. Samo s skupnimi močmi bomo lahko v prihodnosti izboljšali prehranske navade naših otrok.

Na tej strani si lahko preberete uraden plakat NIJZ, kjer je na kratko predstavljeno bistvo prenovljenih smernic. Če pa vas zanimajo podrobnosti, si lahko preberete celoten dokument, ki je dosegljiv na tem spletnem naslovu: https://www.gov.si/assets/ministrstva/MVI/Dokumenti/Osnovna-sola/Smernice-za-prehranjevanje-v-VIZ-2024.pdf.

Vaša podpora nam veliko pomeni in skupaj lahko doprinesemo k lepši prihodnosti naših potomcev.

Mateja Polc, vodja prehrane na OŠ Lenart